KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10537040
nr 1053 7040
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), 'På Hemsö', 1917, signerad, motivet: 20x14, 9 Hjert&Hjert 281, Asplund 276
Utrop:
5.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 29 augusti 2016
kl 20:55:55
4.200 kr
4.600 kr
5.800 kr
7.000 kr
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn